Vložkovanie komínov

Vložkovanie komínov


Hľadáte spoľahlivého partnera, ktorý sa bezstarostne postará o vaše komíny? Naša firma Profi-Komíny je tu pre vás. Ponúkame vám komplexné služby, medzi ktoré patrí aj vložkovanie komínov. Dôvodov na vykonanie vložkovania môže byť hneď niekoľko, a preto si vysvetlíme, prečo je tak dôležité a kedy je najlepšie ho realizovať.


Čo je to vložkovanie komínov a ako ho realizujeme?

Pod pojmom vložkovanie komínov rozumieme proces, počas ktorého sa obnovuje stav už postaveného komína a tým pádom sa tak predlžuje jeho životnosť. Preto, ak sa chcete vyhnúť stavbe nového komína a búraniu toho starého, tak by ste skutočne mali zvážiť, či aj práve ten váš komín nepotrebuje vložkovanie.

V našej firme prebieha vložkovanie nasledujúcim spôsobom. V prvom rade sa vnútro komína vyfrézuje, čím sa zväčší priestor na manipuláciu. Do takto zväčšeného komína následne vkladáme nerezové vložky z nehrdzavej ocele, ktoré jednotlivo zaisťujeme špeciálnym nitom. Taktiež môžu nastať situácie, keď je komín dostatočne veľký a jeho frézovanie tak nie je nutné. Vložkovanie sa najčastejšie realizuje pri murovaných komínov.

Prečo je potrebné komín vložkovať?
Keďže sú komíny „v prevádzke“ značnú časť roka, tak dochádza k ich opotrebovaniu a zhoršovaniu celkovej kvality. Častým javom pri komínoch je ich zlý ťah, čo správne prevedené vložkovanie dokáže vyriešiť.

Okrem toho sa vložkovaním riešia aj problémy v podobe zápachu spalín v miestnosti, prenikania kondenzátu do stien komínového telesa, dechtu na stenách, zlého komínového prieduchu alebo keď už je pôvodná vložka opotrebovaná a tak neplní svoj účel. Vložkovanie zároveň vykonávame aj pri výmene spotrebičov alebo pri prechode na iný druh paliva. Ak už aj váš komín má nejaký ten rôčik a potrebuje celkovú generálku, tak neváhajte a ozvite sa nám.