Stavba komínov

Výstavba komínov

 

Výstavba komínov predstavuje sofistikovanú činnosť, pri ktorej je nevyhnutným krokom ako dodržiavanie montážnych postupov, tak aj dodržiavanie všeobecne odporúčaných stavebných nariadení a pravidiel.

Komíny sú bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou väčšiny vykurovacích sústav, ktorých primárnou funkciou je udržiavanie primeranej teploty, ktorá je požadovaná prevádzkou. Každý komínový systém, ktorý je súčasťou našich obydlí, domov či chalúp však musí spĺňať viacero legislatívnych požiadaviek a zároveň podliehať pravidelnej kontrole a čisteniu. Nielen pravidelná kontrola a čistenie, ale najmä samotná výstavba komínov je kľúčová a určuje budúci vývoj celej stavby.

Zásady stavby komínov

Medzi najhlavnejšie zásady pri stavbe komínov, ktoré sa oplatí dodržiavať, je správna a dostatočná aplikácia kvalitných spojovacích tmelov, dodržiavanie odstupových vzdialeností od konštrukcií a použitie všetkých originálnych prvkov. Dodržiavanie týchto zásad vám však nezaručuje, že z vášho komína bude stúpať dym. Ak k si chcete bez obáv vychutnávať príjemné chvíle a teplo domova pri rodinnom krbe, nechajte stavbu komína na nás.

Komíny od nás pre vás

V našej firme sa okrem iných činností zaoberáme aj samotnou výstavbou komínov. Komín ako jednovrstvová alebo viacvrstvová konštrukcia, ktorá je určená na odvod spalín do ovzdušia sa môže stavať s použitím antikorovej alebo keramickej (šamotovej) vložky. Postavený komín vám tak môže slúžiť na spaľovanie plynu či tuhého paliva. Môže byť súčasťou vykurovacích systémov, ako novostavby, tak aj rekonštruovaného objektu. Priložte polienko do krbu a užívajte si rodinnú pohodu!

Ponúkame vám vysoko energeticky efektívne komínové riešenia, ktoré sú zárukou kvality, nezávislosti a najmä bezpečnosti. Nechajte kominára, aby vám priniesol šťastie.