Fasádne trojvrstvové komíny

Trojvstvové komíny


Fasádne trojvrstvové komíny sú komíny, ktoré sú primárne určené na montáž do exteriéru. Už samotný názov evokuje, že sa montujú na fasádu budovy. Takéto komíny môžu byť súčasťou vykurovacích systémov novostavby či ako dodatočná stavba komína. Svoje uplatnenie nachádzajú aj v prípade, ak z rôznych dôvodov nie je z možná rekonštrukcia starého komína. Nemáte základ pod komín? Tak aj v tomto prípade je pre vás vhodnou voľbou fasádny trojvrstvový komín.

 
Výhody trojvrstvových fasádnych komínov
K nesporným výhodám fasádnych trojvrstvových komínov patrí rýchla montáž, ktorá sa zaobíde aj bez búrania či veľkého stavebného zásahu. Systémové komíny, ktoré sa zostavujú s použitím kompatibilných dielcov, patria v súčasnosti medzi tie najpoužívanejšie. Ste zručný domáci kutil? Tak potom bude pre vás trojvrstvový komín doslova hračka. Jednotlivé komponenty sú vyrobené tak, aby do seba zapadali jednoducho ako skladačka. S trochou remeselnej zručnosti ho zmontovať a osadiť dokážete aj sami. Po jeho osadení je komín prakticky ihneď prevádzkyschopný. Tento komínový systém môže byť vďaka svojmu vzhľadu zaujímavým architektonickým prvkom. Nie je to však len vzhľad, ale najmä kvalita a bezpečnosť, vďaka čomu sa radí medzi najpoužívanejšie komínové systémy súčasnej doby. K ďalším výhodám fasádneho trojvrstvového komínu patrí jeho odolnosť voči teplotám, ktoré vznikajú vyhorením, a to až do výšky do 1000°C. Šamotový komín nedisponuje dostatočnou odolnosťou voči vysokým teplotám, čo by malo v konečnom dôsledku za následok popraskaný komín. Vyberte si ten správny komínový systém a investuje do komína, ktorý vám spolu s kominárom prinesie šťastie. Správnym výberom ovplyvňujete nielen ekonomiku vykurovania, ale najmä celkový štandard bývania. Veď predsa, váš komín – srdce vášho domova.
 

Výhody trojvrstvových komínov:

• komponenty vyrobené ako skladačka,
• zmontovať a osadiť ich dokáže aj domáci kutil,
• rýchla montáž bez búrania či veľkého stavebného zásahu,
• obľúbený pre svoj vzhľad, kvalitu a bezpečnosť,
• odolný teplotám až do výšky 1000°C , ktoré sa vytvárajú pri vyhorení (vznietení), a na ktoré nie je odolný šamotový komín, ktorý hneď popraská,
• vynikajúci pre exteriérové použitie.