Nerezové komíny

Nerezové komíny


V našej firme Profi-Komíny ponúkame zákazníkom komplexné služby týkajúce sa komínov – od frézovania, cez vložkovanie až po samotnú realizáciu. V súčasnosti sa pomerne veľkej obľube tešia aj nerezové komíny, a preto nesmú chýbať ani v našom sortimente.
 

O nerezových komínoch

Nerezové alebo fasádne komíny sú špeciálnym druhom komínov. Ak sa pre ne rozhodnete, tak určite neoľutujete, keďže ponúkajú hneď niekoľko nesporných výhod. Fungujú veľmi spoľahlivo, ich inštalácia je veľmi jednoduchá a flexibilná, sú bezpečné a v neposlednej rade budú aj estetickou ozdobou vašej strechy.
Pri ich realizácii používame dlhotrvácne materiály, a preto finálny produkt oplýva veľmi veľkou životnosťou. Okrem životnosti tiež dbáme na to, aby boli aj odolné voči vysokým teplotám, ktoré by napríklad šamotové komíny nemohli zniesť. Majú veľmi nízku hmotnosť a vďaka tomu sa môžu stavať aj bez základov.

Využitie a účel nerezových komínov

Naše nerezové komíny sú konštruované tak, aby slúžili na odvod spalín spotrebičov na plyn, tuhé palivá a vykurovací olej pre mokrú aj suchú prevádzku. Tieto komíny sú univerzálne a hodia sa do viacerých typov stavieb. Dajú sa zrealizovať v rámci moderných nových rodinných domov, ale taktiež sa môžu stavať dodatočne pri domoch, kde klasické tehlové komíny nevyhovujú. Do popredia sa v dnešnej dobe dostávajú aj nízkoenergetické či pasívne domy, no a nerezové komíny sú výbornou voľbou aj v týchto prípadoch.

Nerezové komíny môžeme ukotviť na fasádu, vstavať ich do už existujúceho objektu alebo ich postaviť samostatne. Zároveň sú vhodné na vložkovanie, pri ktorom využívame vložky z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Ak máte záujem, tak nás neváhajte kontaktovať. Poskytujeme služby na území celého Slovenska, pričom diaľka vášho bydliska nemá na výslednú cenu vplyv.