Frézovanie komínov

Frézovanie komínov


Frézovanie komínov predstavuje účinný spôsob renovácie starých komínov, vďaka ktorému sa vyhnete stavbe nového komína, čo je nemalá investícia. Nesprávne vyfrézovanie komína však môže spôsobiť jeho nefunkčnosť a ohroziť vašu bezpečnosť. Práve preto by ste sa mali obrátiť na odborníkov – s komínmi  máme dlhoročné skúsenosti a hlavne mnohých spokojných na území celého Slovenska.


Čo je to frézovanie komínov?

Pri pracovnom postupe frézovania je hlavným cieľom rozšíriť priemer komínového prieduchu a okrem iného tak pripraviť dostatočný priestor na aplikáciu nerezových vložiek. Počas špeciálneho postupu sa štvorcový tvar komína premieňa na kruhovitý.

Nielenže sa týmto zväčší vnútorný priestor komína, ale taktiež sa tým vyčistia steny od vzniknutých spalín, usadeného dechtu a ostatných nečistôt. Po dokončení frézovania je komín čistý, zastaví sa šírenie ďalšieho dechtu, odstráni sa moknutie a hlavne sa zlepší jeho celkový ťah. Dôležité podotknúť, že frézovanie je úzko spojené s vložkovaním, ktoré rovnako nájdete v našom sortimente služieb.

Ako prebieha proces frézovania?
Na samotnom začiatku vykonávame obhliadku vášho komína, ktorú vám ponúkame úplne zdarma. Po obhliadke stanovíme optimálny postup a na rad prichádza priama realizácia. V rámci nej naši montážnici spúšťajú frézu s hadicami hydrauliky zo strechy až na dno komína.

Hydraulické čerpadlo sa stará o to, aby bol vo vnútri komína roztáčaný motor malého kovového valca s retiazkami z tvrdej ocele, no a tie ho frézujú do požadovanej veľkosti. Články retiazky sú vyvinuté tak, aby dokázali efektívne narážať do komínového muriva, čím ho drvia a brúsia na jemný prach. Po vyfrézovaním vám komín vyčistíme a vložíme už spomenutú nerezovú vložku. Ak máte záujem, tak nás neváhajte kontaktovať – pôsobíme na území celého Slovenska.