Prestavby komínov

Prestavby komínov


Prestavby ako aj rekonštrukcie komínov predstavujú komplexný rad činností, ktorých výsledkom je zmena nepriaznivého stavu komína k priaznivému. Prestavba v sebe zahŕňa frézovanie a následné vyvložkovanie a to takých komínov, ktoré sú už v havarijnom stave. Dážď, vietor, mráz, slnko ako aj spaliny či nesprávne zaobchádzanie s komínom negatívne vplývajú na celkovú funkčnosť komína. Ak uvažujete o prestavbe komína alebo ste sa už pevne rozhodli, ste na správnom mieste.
 

Kedy komín prestavať?
Nepriaznivé poveternostné podmienky, kvalita použitých materiálov či rôzne iné faktory neustále vplývajú na celkovú vitalitu komína. Prestavba komína je s určitosťou vhodným riešením v prípade, ak je na vašom komíne rozpadnuté murivo (tehly) či krycia doska, vypadáva malta zo škár, je prasknutá komínová vložka alebo samotná nadstrešná časť komína. Nefunkčné oplechovanie je taktiež problém, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

V prípade ak cez murivo presakujú dechtové škvrny, v miestnostiach kadiaľ prechádza komín je cítiť sírny zápach či pri prikladaní paliva do miestnosti uniká dym, je aj v tomto prípade nutná rekonštrukcia komínového telesa.

Ak ste v minulosti podstúpili výmenu spotrebiča či ste zmenili palivo, pričom následne váš komín stratil ťah, je načase pouvažovať o prestavbe komína.
 

Komín - srdce domu
Komín ako srdce domu si zaslúži vašu pozornosť. Jeho funkčnosť ovplyvňuje ekonomiku vykurovania ako aj celkový štandard vášho bývania. Ak ani pravidelné kontroly a dostatočné čistenie nestačili a vás trápia neustále problémy s vašim komínom neignorujte ich, ale obráťte sa na nás. Pretrvávajúce problémy môžu spôsobiť nebezpečnú tvorbu CO2 či viesť až k požiarom domov.

V prípade ak máte podozrenie na problém s vašim komínom zavolajte nám ešte dnes.